חיפוש מהיר באתר

לפעמים בובה קטנה עדיפה על קמפיין טלוויזיוני ענק

 על מוצרי פרסום ושיווק יעיל


בעולם של מדיה מהירה, ותרבות צרכנית המצריכה חשיפה מרבית של מוצרים לקהל היעד, מנסות חברות ויצרניות למצוא את הדרכים היצירתיות ביותר לפרסם את מוצריהן, ולהגיע לרמת החשיפה הגבוהה ביותר של המוצר. חברות הפרסום והמשווקים משתמשים כיום בכל פלטפורמה אפשרית לפרסום מוצרים ומותגים כשאחת הדרכים הוותיקות ביותר ועדיין האפקטיביות ביותר, היא שיווק דרך מוצרי פרסום, דוכנים ועמדות שיווק הממוקמות במקומות הומי קהל כגון ירידים, קניונים וכדומה. קטגוריית מוצרי הפרסום היא גדולה ומגוונת ועובדת עבור כל חברה או ארגון ללא קשר לגודלם. כך למשל נהוג ומקובל כיום כי כל סרט הוליוודי, או הפקה עתירת ממון, מלווה בדרך כלל בליין שלם של מוצרים הקשורים לסרט או להפקה, ונכללים בהוצאות ההפקה כחלק בלתי נפרד ממסע יחסי הציבור של הסרט, והכל במטרה פשוטה להביא כמה שיותר צופים אל אולמות הקולנוע או בימות התיאטרון.

שניים המבורגר חריף, שתיה גדולה, שתיה קטנה וצעצוע חמוד אחד
כאשר אתם יוצאים לארוחה משפחתית בסניף ההמבורגר הקרוב אליכם, או חנות הפיצה שלכם, לא פעם אתם יוצאים ממנה עמוסי גאדג'טים, צעצועים או פריטי ביגוד אותם תקבלו במתנה, רק כי אתם "אהובים" על ידי הרשת. למעשה מדובר באחת מדרכי השיווק העתיקות והיעילות ביותר הקיימות בשוק הפרסום. מוצרי הפרסום מביאים את המוצר אל תוך ביתו של הלקוח הפוטנציאלי, וגם אם אינו מודע לכך, הוא יפתח קרבה מסוימת למוצר הראשי או כלפי החברה היצרנית. יצרנים רבים מודעים ל"הטייה" הפסיכולוגית הזו, וכיום קשה למצוא מוצר, או שירות המשווק ללא ליווי מתאים של מוצרים משלימים המעניקים לו את הסביבה הצרכנית התומכת לה המוצר זקוק.

מילות המפתח לשיווק מוצלח – נוכחות והשפעה מתמידות
כבר בשנים הראשונות בהן נוצר עולם הצרכנות המודרנית, בשנות החמישים והשישים של המאה העשרים, הבינו צרכנים את הכוח שיש למוצרי פרסום המחולקים לקהל היעד בהנעת הלקוחות לרכישת המוצר המבוקש, וחברות רבות השקיעו מאז מיליארדי דולרים בייצור והפקה של קווי מוצרים שלמים הקשורים למוצר הראשי. חולצות, בובות, צעצועי פלסטיק, פוסטרים ועוד, הם רק דוגמאות קטנות להשקעה העצומה של החברות במוצרי פרסום. כוחם של המוצרים טמון בעיקר בעובדה שהם נוכחים באופן תמידי בסביבתו של הלקוח הפוטנציאלי, ובניגוד לפרסומת טלוויזיונית או שלט חוצות מושקע ככל שיהיה, השפעתם איטית ומתמשכת, ומשיגה את התוצאות המבוקשות באופן יעיל הרבה יותר.