חיפוש מהיר באתר

איזה דוכן אוכל תפתח ביריד הבא שלך?

דוכני אוכל ומזון רבים מותאים לסוגי אירועים שונים. משהו קצר על איך להתאים את הדוכן שלכם לאירוע


בכל אירוע, בין אם מדובר במסיבה, כנס או יריד מכירות, נהוג להציע לאורחים מגוון רחב של דוכני מזון שניתן לעבור ביניהם במהלך הערב. לכל סוג אירוע ישנם סוגים שונים של דוכנים המתאימים לו, והבחירה בסוג הנכון צריכה להיעשות בהתאם לאופי המקום, כמות האנשים וסגנון הערב.

 
להלן כמה אופנים להציג דוכני אוכל באירוע:
דוכנים בשיטת הבופה
שיטת הבופה מקובלת מאוד בחתונות, מלונות, כנסים גדולים ואירועים רבי משתתפים בהם יש דרישה להקטנת עלויות. האורחים יעברו עם צלחות בידיהם ויבחרו בין סוגי המזון השונים ולעיתים אפשר להוסיף מגיש מזון שיעזור לשמור על סדר וכמויות האוכל של האורחים. החסרונות בבופה הם כמובן הכמויות שאינן בשליטה של בעלי הדוכן. אורחים יכולים לקחת מכל הבא ליד ויש לוודא כי לא חסר אוכל בכלים. כלים ריקים מעידים על אוכל טעים אך גם לא מכובד להציג מגשים ריקים בבופה. החיסכון בכוח אדם שנוצר עקב ביטול ההגשה לשולחנות, יחד עם הגדלת מגוון המאכלים המוגשים, הופך אירוע בופה למומלץ מאד.
 
לאירועים קלילים יותר – finger food
במידה ומדובר בכנס, בהופעה או ביריד שהמזון אינו החלק העיקרי שלו, כדאי לבחור במנות קלות יותר, שלא מצריכות שימוש בצלחות וניתן לאכול אותן תוך כדי הליכה. לשם כך קיימים מגשי אירוח שעליהם מגישים מנות שנקראות finger food. הכוונה היא למזונות שניתן לאכול בידיים, ללא שימוש בסכו"ם או בצלחת. הבחירה במאכלים מסוג זה לא חייבת לגרוע מאיכות וממגוון האוכל המוגש. ניתן למצוא כמעט כל סוג של מאכל שיוגש בצורה זו, אך במתכונת אישית. החיסרון באירוע שכזה, הוא בכוח האדם הגדול שצריך להסתובב עם מגשים וגם לפנות, מה שמייקר את עלויות האירוע. דוכנים כאלה יכללו כל מיני מנות קטנות שניתן לאכול ביד במהירות ותוך כדי שוטטות במתחם.
 
מלצרים מסתובבים
תוספת נפוצה ושימושית לכל אירוע היא צוות מלצרים שנע בין המוזמנים ומגיש להם מנות קטנות. כמובן שניתן לשלב בין הבופה ובין שיטת המלצרים המסתובבים כדי ליצור מקסימום הגעה של כל סוגי המאכלים לכלל הקהל. ישנו יתרון גדול בשימוש בשיטה זו, כיוון שהיא מפחיתה את התורים לדוכני הבופה, ומורידה את הלחץ בהם. בצורה כזו, יכולים האורחים להתמקד בנושא הערב ולא להתעסק במזון.
 
כל סגנון ומוצא שתבחרו
כיום ניתן למצוא כל סוג של דוכני אוכל שתעלו בדעתכם. החל דוכני מזון פשוט כגון פלטות של גבינות, ירקות ומאפים וכלה באוכל מבושל. ניתן למצוא דוכנים של מאכלי עדות או כאלה שמגיעים מהמזרח הרחוק כגון אוכל סיני, תאילנדי, סושי וכדומה. חשוב להתאים את סוג המזונות המוגשים לאופי האירוע. באירועים עסקיים ממוצעים או בירידי מכירות וכנסים לא נהוג להגיש אוכל מבושל וכבד, אלא מנות קטנות ופינגר פוד בעיקר. בחתונות יש צורך בקייטרינג איכותי ועשיר ובמזון מבושל, בדרך כלל.
 
לא להתפשר – האוכל הוא הפנים של האירוע
אם תגישו לקהל שלכם אוכל טוב הם יזכרו את הערב לזמן רב. הגשה של מזון לא איכותי ולא מתאים לאירוע עלולה להרוס ערב שעבדתם עליו זמן רב. הקפידו לבדוק את הקייטרינג ואת הדוכנים המוצעים לכם, לקבל טעימות ולבדוק את צורות ההגשה השונות של החברה שאתם שוכרים. הבחירה שלכם צריכה להתבסס על שילוב בין מקצועיות, אמינות ואיכות המזון, שיחד יצרו אירוע בלתי נשכח.