חיפוש מהיר באתר

איך בוחרים קיטרינג לאירוע?

או, מהי החשיבות של אוכל המוגש באירוע.? האם כדאי להשקיע באוכל בכל מקרה?

כאשר אנו רוצים לערוך אירוע רב משתתפים מיוחד, בין אם מדובר באירוע משפחתי, כנס חברה, או השקה למוצר חדש, קיימת חשיבות רבה לנראות האירוע, לאיכות המזון ולאופן הגשתו. חשוב לעמוד בסטנדרטים גבוהים על מנת להשאיר רושם על מוזמנינו ולתרום להנאתם מהאירוע. אחד האלמנטים החשובים ביותר להצלחת אירוע מכל סוג שהוא, הוא כמובן האוכל, לכן בחירת הקייטרינג לאירועים חייבת להיות בחירה מושכלת.

כיום, קיימות בשוק חברות רבות המציעות לקהל הרחב שירותי קייטרינג מגוונים המותאמים אישית לסוג האירוע וקהל האורחים. אם אתם מעדיפים אוכל חלבי, בשרי, צמחוני, מאכלי עדות או אף אירוע שיתמחה במטבח ספציפי, כגון אירוע בניחוח צרפתי או איטלקי, כל מה שעליכם לעשות זה להעביר את הרעיון לשף החברה, והוא כבר ידאג להעמיד לרשותכם מספר תפריטים לבחירה בהתאם לבקשתכם.
 

אך כאשר אתם בוחרים חברת קייטרינג חשוב מאוד לדעת בדיוק מה אתם רוצים, יש לשים לב אפילו לדקויות קטנות כגון:

• ישנן חברות קייטרינג לאירועים המגישות בין היתר תפריטים צמחונים או טבעוניים בנוסף לשלל תפריטים בשריים אחרים שהם עושים. אך יש חברות המתמחות אך ורק באוכל צימחוני או אך ורק באוכל טבעוני.  ההבדל ביניהם הוא הגישה הכללית לאירוע ולמזון היות וקייטרינגים "ייעודיים" המבשלים אך ורק מזון טבעוני או צמחוני, לרוב מנוהלים ע"י בעלי אג'נדה זהה למה שהם מבשלים. אלו יבטיחו חוויה מלאה באווירת סגנון האוכל שתבחרו. קיטרינג טבעוני עלול לצמצם מעט את מגוון המנות המוגשות, אך אם רב האורחים שלכם הם טבעוניים, הם מאוד יעריכו את הייתחשבות בסגנון החיים שלהם ועדיין יוכלו להנות משלל מנות טעימות ומיוחדות.

• בקטגורית הבשרים בקייטרינג לאירועים, הסגנון האהוד ביותר הוא כמובן האסאדו. שהקונספט של בעצם מתבסס על שיטת "חגיגת בשרים" הנצלים על הגריל עם תחילתו של האירוע, כאשר המיצים מהבשר מגירים מכל הכיוונים ומפיצים באוויר ריחות מגרי תאבון בזמן קבלת הפנים. אורחי האירוע מקבלים חתיכות מנתחי הבשר המשובחים הנחתכים מול עינהם בו במקום. אך חשבו הייטב האם האורחים שלכם יעדיפו את הסגנון הזה או שכדאי להגיש מנות בשריות "בסגנון הישן” ללא ריח לווי לאורך כל האירוע ובהגשה ישירה לשולחנות, ללא עמידה בתור לעמדת האסאדו.

• אם מנות בשר או אסאדו פחות מעניינות אתכם, אתם תמיד תוכלו למצוא חברת קייטרינג המתמחה דווקא בנישת הדגים. אך גם כאן יש כמה אפשרויות: השף יכול לקבל השראה מהמטבח הנורבגי, ולהגיש לקבלת פנים דגי סלמון מפוארים ושלל דגים מעושנים או מלוחים, ואילו למנות העיקריות האורחים יוכלו להנות מפילה דג לברק או דניס בשלל רטבים.

מטבח נוסף בו יש התייחסות מיוחדת לדגים, שתפס תאוצה עוד לפני כעשור, הוא המטבח היפני. קייטרינג סושי הפך לפופולארי במיוחד, וברב חברות הקייטרינג ניתן להזמין מגשים הכוללים סושי צמחוני או סושי המכיל דגים נאים כאלה ואחרים. מגשים אלה מסודרות באופן ייחודי וצבעוני ומספק תאווה לעין וכמובן לחך. כמובן שקיימת האפשרות להזמין אל דוכני המזון באירוע שף סושי המכין את הסושי לעיני האורחים, מה שמוסיף טאצ' מהמזרח הרחוק לאווירת האירוע.


לאחר שהחלטתם על כמות המוזמנים, אופי האירוע ומגנוון האוכל המועדף עליכם ועל האורחים, חשוב לזכור שאסור להתפתות למחיר. מצד אחד מחיר גבוה לא מעיד על כך שטעמו של האוכל המוגש טעים יותר משל חברה אחרת המגישה תפריט זהה במחיר זול יותר. אך מצד שני בדקו היטב מה באמת כולל התפריט בכמה חברות קייטרינג ובקשו להגיע לטעימות לפני חתימת החוזה.