חיפוש מהיר באתר

יבוא אישי של רהיטי יוקרה מסין.

טרד חדש פוקד את ישראל. עלויות ריהוט בית ומשרד הפכו להיות כבדים מידי, אנשים רבים מוצאים כי זול יותר לנסוע עד לסין ולהביא משם מכולה עם ריהוט מלא - איך עושים את זה? כנסו


מקורם של רוב המוצרים הנמכרים בעולם המערבי הוא בסין. בתחום הריהוט בא הדבר לידי ביטוי ביבוא הולך וגדל של רהיטי יוקרה המיוצרים בסין. ישנן שתי שיטות ליבוא: יבוא באמצעות חברות ויבוא אישי. בשנים האחרונות נרשם גידול משמעותי במספר האנשים המיבאים לארץ ריהוט יוקרתי מסין באמצעות יבוא אישי.

מחיר הרהיטים.


כאמור מקורם של רוב רהיטי היוקרה המיובאים לארץ הוא בסין. מחירם של רהיטי יוקרה גבוה מאוד וזאת למרות עלות הייצור הנמוכה של היצרן הסיני. אם כך נשאלת השאלה מה הסיבות למחירם הגבוה של הרהיטים? המחיר כולל לא רק את עלות הייצור, אלא גם את רווחי היבואנים, המשווקים, חנויות המכירה, הוצאות פרסום ותשלומי מסים. לעומת זאת, מחירם של רהיטי יוקרה המיובאים לארץ באמצעות יבוא אישי מסין -  נמוך באופן משמעותי.
מי שמעוניין לייבא לארץ רהיטים מסין יצטרך לבקר בארץ זו בעצמו ולהכיר את האזורים המרכזיים בהם נמכרים רהיטים. בסין נמצא שוק הרהיטים הגדול ביותר בעולם שנקרא לקאנגלובר והוא האזור היוקרתי ביותר בשוק. באזור זה ניתן למצוא  ריהוט יוקרתי  שמחירו גבוה אך גם איכותו.
 בנוסף לכך, ניתן למצוא ריהוט איכותי בקניוני רהיטים.

עצות ליבוא מוצלח.

תהליך היבוא האישי דורש תכונות אופי מסוימות (סבלנות, כושר החלטה ויכולת מיקוח). תכונות אלה מהוות תנאי הכרחי להבטחת הצלחתו של התהליך.     
מומלץ לקבוע פגישת תדרוך ותיאום ציפיות עם המלווים הסינים. יש צורך להתכונן מראש לפגישה ולבוא עם רשימת מקומות מומלצים בהם תרצו לבקר. אך אם בכל זאת אינכם יודעים לאן ללכת, בקשו מהמלווה שייקח אתכם למקומות המציעים מגוון רחב של מוצרים.  עדיף לבקר בסניפים של חברות גדולות ושל מותגים מוכרים בסין. במהלך הביקור בקשו מהמלווה חוות דעת על החברות השונות. יחד עם זאת, יש לקחת חוות דעת זו בעירבון מוגבל משום  שהוא ירצה להוביל אתכם לספקים המוכרים לו. כדי להימנע מהובלת תהליך היבוא האישי על ידי המלווה יש צורך להכין רשימה מגובשת של דרישות בכל הקשור לסגנון הריהוט המועדף (קלאסי, מודרני וכדומה).

הליך הקנייה.

חשוב לבצע השוואת מחירים בין מספר חנויות. במידה שנמצא רהיט התואם את הסגנון שהוחלט עליו, מומלץ לסמן אותו ולזכור את המקום בו הוא נמכר, אך לא להראות התלהבות יתרה. הדבר עלול לפגוע ביכולת המיקוח. אם הוחלט לחזור לחנות המדוברת כדי לקנות את הרהיט, יתכן שתתקלו בהעלאת מחירים מצד הספק. כדי להימנע מכך, יש צורך להבהיר למלווה, שההחלטות לגבי הקנייה נקבעות על ידיכם.  
לסיכום: מחירם של רהיטים המיובאים לארץ באמצעות יבוא אישי מסין נמוך משמעותית מאלה המיובאים באמצעות חברות. אך הליך היבוא אינו מתאים לכל אחד. הוא דורש תכונות כמו סבלנות, כושר החלטה ויכולת מיקוח. הכנה מוקדמת מהווה תנאי הכרחי להבטחת הצלחתו של הליך היבוא האישי.