חיפוש מהיר באתר

על השתתפות סטודנטים לאומנות בירידי אומנות בישראל

מה בין ירידים שונים בישראל לבין סטודנטים לאומנות או סטודנטים בכלל? האם ירידים הינה דרך לגיטימית להתפרנס בזמן הלימודים האקדמיים? לפרטים בכתבה

גם בארץ גילו את מה שידוע בחו"ל מזה עשרות אם לא מאות שנים – הקסם שבירידים השונים ובפרט – ירידי האומנות. אם אתם אומנים בנשמתכם, אם לימודי אמנות מושכים אתכם, תשמחו לדעת שיש לכם הרבה מה לחוות בירידי האומנות. תוך שיטוט בירידים השונים תוכלו להתרשם מהצבעים ומהאווירה וגם לשאוב השראה. ואם תרצו, תוכלו בהחלט להשתתף ביריד גם כדי להציג את מלאכת ידכם ואף למכור בכדי להתפרנס או לממן את שכר הלימוד שלכם.
 

ירידי אומנים וירידים אחרים
הרבה מאוד סוגים של ירידי אומנים מתקיימים בכל רחבי הארץ, חלקם כבר הפכו למסורת. לצד ירידי אמנות יש גם מגוון נוסף, של ירידים בתחומים אחרים וגם הללו יוכלו לעניין אומנים מוכשרים. התחלתם לא מזמן לימודי אמנות (קראו כאן בהרחבה)? תשמחו לדעת שהרבה סטודנטים, ממש כמוכם, תוכלו לפגוש בירידי האומנים ובירידים האחרים.
בין היתר, ישנם ירידים בנושא אוכל וקולינריה ויש ירידים שבהם קיים דגש על תכשיטים או ציורי שמן, איורים, קריקטורות או פסלים. ישנם ירידים בסגנון שוקי איכרים ויש גם ירידים שבהם תוכלו למצוא מגוון הפעלות, לוליינים, נגנים וזמרים. ישנם ירידים בנושאי בריאות, יש ירידים שבהם מציעים חיות מחמד למסירה או למכירה, ירידים טכנולוגים, ירידי תעסוקה ועוד. כמעט בכל יריד באשר הוא ניתן ליהנות מחוויה מעשירה. בנוסף, כמעט בכל יריד ימצא לפחות דוכן אחד ובו אומן מתחיל, סטודנט לאומנות או אפילו אמן וותיק מציע את תוצרתו למכירה. ניתן למכור עגילים ושאר תכשיטים, יצירות של זכוכית, משחקים מגולפים בעץ, ציורים ואומנות פלסטית – כל זאת ועוד הרבה יותר.
 

גם חוויה וגם הכנסה
ירידי אומנים וירידי אומנות מתקיימים בכל ימות השנה, בקיץ ובחורף. ירידים מתקיימים בתל אביב ובאשדוד, בפתח תקווה ובראשון לציון, בגדרה ובחדרה, בכרמיאל ובראש פינה. כמעט בכל נקודה על המפה תוכלו למצוא בזמן הקרוב יריד ובו דוכני מזון ושתיה, דוכני תכשיטים ודוכנים ובהם יצירות נוספות, מכל הסוגים.
עבור סטודנטים המבלים בימים אלה במסגרת כזאת או אחרת של לימודי אמנות ירידי אומנות מהווים דרך מעולה למימון שכר הלימוד ואף מעבר לכך. סטודנטים שמעוניינים בכך, יכולים להתעדכן בכל רגע נתון אילו ירידים צפויים להתקיים בקרוב. כאשר נרשמים מבעוד מועד ניתן לקבל מיקום מעולה לדוכן ולהגיע למכירות נאות.
ישנם סטודנטים שמגיעים לירידים בתדירות של פעם או פעמיים בחודש. אחרים מגיעים בתדירות רבה יותר. אם רוצים, ניתן להתארגן כמה וכמה סטודנטים לאומנות ביחד, כדי להציע בדוכן אחד כמה סוגים של יצירות וחפצים תוצרת עצמית. בירידים רבים, יש גם מקום ליוצרים עצמאיים, לנגנים, לצלמים. אם אתם לומדים אומנות, אם אתם סטודנטים, אמנים ויוצרים, אתכם חייבים לנסות. סביר מאוד להניח שגם אתם תצטרפו לאלה שמשתתפים בירידים לאורך כל תקופת הלימודים ואולי וממשיכים בכך אפילו לאחר שהלימודים כבר הסתיימו.